Altumare je cestovní agentura zaměřená na námořní jachting a plavbu na říčních lodích.

Říční plavby

FRANCIE NA ŘÍČNÍ LODI

Nádherná krajina zalitá sluncem, výborná francouzská vína, úžasná  gastronomie, středověké hrady, levandulová pole, francouzská riviéra, vápence v údolí řeky Lot... Rebelská země, kde proběhla první revoluce s první demokratickou ústavou. Určitě stojí za to  si jednotlivé oblasti projet na říční lodi.

Jeden herec ve svém interview na otázku, jací jsou Francouzi, po delší době prožité ve Francii kdysi prohlásil, že to neví. Vždyť se přece nesetkal se všemi… Pokud si člověk chce udělat aspoň nějaký názor na tento hrdý národ a zajímavou zemi, nejjednodušší cestou, jak Francouze, Francouzky a Francii poznat, je zajet se tam podívat… Na dovolenou ve Francii se jen tak lehce nezapomíná!

Francie je doslova propletena řekami a kanály, tím nejstarším uměle vytvořeným a dodnes fungujícím je kanál Du Midi, který vás provede městy jako středověké Carcassonne či katarské Narbonne. Kanál se nachází na jihu Francie, takže zde nepřijdete ani o koupání v moři. S kanálem Du Midi je propojena oblast Camargue, táhnoucí se po jižním pobřeží se zastávkami na vyhlášených plážích s jedinečnou příležitostí vidět plameňáky a polodivoké koně ve volné přírodě. Na jihu Francie, blízko španělské hranice, leží s vinicemi z Bordeaux Akvitánie představující také skvělý gurmánský zážitek se specialitami z lanýžů nebo hříbků. Při plavbě hausbótem budete proplouvat středověkými městečky jako Valence d´Argen a další. Středověkou atmosféru můžete také nasát při plavbě na řece Lot, která umí zaujmout také zachovalou přírodou s nádhernými vápenci. Tato oblast se lidem líbila od pravěku – pozůstatky s jeskynními malbami se dochovaly až do dnešní doby. Pokud se na své plavbě hausbótem chcete i trošku zahřát, vydejte se na řeku Charente, kde ochutnáte pravý koňak a francouzskou kuchyni si vychutnáte spolu s pohledem na zelenou krajinu s historickými památkami.

Historické památky spolu s pohádkovými hrady Blain a Josseline uvidíte na plavbě mírumilovnou krajinou v oblasti zvané

 

 

Bretaň. V Bretani můžete vidět také malé Benátky – tak místní říkají městečku Redon s úzkými uličkami.

 

Na severu Francie sousedí s německou oblastí Saarland (Sársko) Alsasko -  Lotrinsko. Piniové háje lahodí oku a procházka po kosmopolitním Strasbourgu zase pohladí na duši. Bohatými piniovými háji oplývá také sousední Burgundsko. Tento skvělý region s přírodním bohatstvím vás nadchne pro své vodopády a scenérie hor. Z burgundského města Dijon pochází zase slavná Dijonská hořtice. Co se jídla týče, na své si přijdete také při plavbě v údolí Loiry. Vyhlášenou delikatesou je zde kozí sýr Crottin de Chavignol. Krásný pohled je na šafránová pole, nejdražší koření světa. Okouzlující výhledy zažijete i z vrcholů kopců středověkých vesniček jako Chatel Censoir, Vezelay a Clamecy na sousedním toku v oblasti kanálu Du Nivernais.

 

Francie je ideální volbou pro dovolenou na hausbótech, svědčí o tom obrovské množství destinací, které se zde nachází. I z historického hlediska se zde nachází kanál Du Midi - nejstarší fungující vodní cesta Evropy.

 

 Zaujala Vás dovolená na hausbótu ve Francii? Požádejte o aktuální nabídku pro Vás zde nebo na tel. čísle +420 776 859 446, či e-mailu hausboty@altumare.cz. Těšíme se na kontakt s vámi!

Prodej a pronájem lodí-Altumare.cz - Říční plavby - Francie-dovolená na hausbótu - Du Midi

                                                                                                               - Camarque

                                                                                                               - Akvitánie

                                                                                                               - Lot

                                                                                                               - Charente

                                                                                                               - Bretaň

                                                                                                               - Alsasko-Lotrinsko

                                                                                                                                                    - Burgundsko