Altumare je cestovní agentura zaměřená na námořní jachting a plavbu na říčních lodích.

Říční plavby

BENÁTKY NA ŘÍČNÍ LODI

Benátky - to jsou paláce s přímým vstupem z mořské laguny, netradiční městská doprava loděmi a gondolami, záchranné čluny první pomoci, vodní taxíky. Benátky patří mezi památky UNESCO, kde se každoročně koná únorový karneval, filmový festival... K notoricky známým památkám patří Dóžecí palác a náměstí Svatého Marca, kolem kterého můžete proplouvat na vámi pronajaté říční lodi. Mnoho lidí říká, že prožít zde dovolenou je ráj, protože co Italové doopravdy umí, je DOLCE VITA. A to i s dětmi. Díky kladnému vztahu Italů k dětem, je Benátská laguna ideální destinace na rodinnou dovolenou.

ANGLIE - PO TEMŽI Z LONDÝNA DO OXFORDU

Anglie - to je země tradic, královen a lordů. Anglie na hausbótu představuje klidné cesty s krásnou přírodou a pitoreskními vesnicemi. I takové mohou být zážitky v zemi, které dala světu jeden z mezinárodně uznávaných jazyků a nejznámější univerzity jako Oxford a Cambridge… Nezapomenutelné staré hrady jako Windsor, Tower a další na vás doslova dýchají svou historií. Objevte krásu tamních vyhlášených zahrad!

JIŽNÍ FRANCIE - CAMARQUE

CAMARQUE - to jsou starobylé přístavy, rybářské vesničky a historická města: Sète, Aigues Mortes, Marseillan, Le Grau du Roi a Bouzigues, vinice a vinné sklípky - známý aperitiv Muscat de Frontignan ve Frontignan a Noilly Prat v Marseillan, jezero Etang de Thau s vyhlášenými ústřicemi, rozlehlé pláže a volně žijící růžoví plameňáci a polodivocí koně.

FRANCIE NA ŘÍČNÍ LODI

Nádherná krajina zalitá sluncem, výborná francouzská vína, úžasná  gastronomie, středověké hrady, levandulová pole, francouzská riviéra, vápence v údolí řeky Lot... Rebelská země, kde proběhla první revoluce s první demokratickou ústavou. Určitě stojí za to  si jednotlivé oblasti projet na říční lodi.

HOLANDSKO NA ŘÍČNÍ LODI

V zemi horolezcům nezaslíbené, zato plné květin, proslavené výbornými sýry a velkou svobodomyslností. Holandsko je také zemí velkých malířů jako byl Rembrandt, Vincent van Gogh a další. V neposlední řadě je zde také velká řada kanálů a řek, vždyť v Holandsku se hausbóty jako obytné domy na vodě používají dodnes.

STŘEDOVĚKÝM CARCASSONE PO CANAL DU MIDI

  • vzdálenost:104km
 
  • čas plavby: 39 hod
 
  • zdymadla: 62
 
  • typ plavby: zpáteční
 
  • délka plavby: týdenní
   
 

 

  • Doporučená doprava:letecky/autem
 
  • vzdálenost autem z Brna: 1765 km
 
  • vzdálenost autem z Prahy:1561 km
     
   

NĚMECKO NA ŘÍČNÍ LODI


Dovolená na hausbótu u našich sousedů v Německu je úžasná svým kouzlem. Návštěvníkům nabízí jak možnost okoupat se v kříšťálově čisté vodě, tak navštívit kulturní, vědecké a historické cetrum hlavního města -  Berlín.

     

V severovýchodní oblasti Německa, jménem  Braniborsko a Maklenbursko, se nachází krásná síť německých jezer, řek a kánálů. Tato destinace je oblíbená jak u milovníků vodních sportů, tak pro nadšence krásné přírody.