Altumare je cestovní agentura zaměřená na námořní jachting a plavbu na říčních lodích.

Říční plavby

BENÁTKY NA ŘÍČNÍ LODI

Benátky - to jsou paláce s přímým vstupem z mořské laguny, netradiční městská doprava loděmi a gondolami, záchranné čluny první pomoci, vodní taxíky. Benátky patří mezi památky UNESCO, kde se každoročně koná únorový karneval, filmový festival... K notoricky známým památkám patří Dóžecí palác a náměstí Svatého Marca, kolem kterého můžete proplouvat na vámi pronajaté říční lodi. Mnoho lidí říká, že prožít zde dovolenou je ráj, protože co Italové doopravdy umí, je DOLCE VITA. A to i s dětmi. Díky kladnému vztahu Italů k dětem, je Benátská laguna ideální destinace na rodinnou dovolenou.

JIŽNÍ FRANCIE - CAMARQUE

CAMARQUE - to jsou starobylé přístavy, rybářské vesničky a historická města: Sète, Aigues Mortes, Marseillan, Le Grau du Roi a Bouzigues, vinice a vinné sklípky - známý aperitiv Muscat de Frontignan ve Frontignan a Noilly Prat v Marseillan, jezero Etang de Thau s vyhlášenými ústřicemi, rozlehlé pláže a volně žijící růžoví plameňáci a polodivocí koně.

ANGLIE - PO TEMŽI Z LONDÝNA DO OXFORDU

Anglie - to je země tradic, královen a lordů. Anglie na hausbótu představuje klidné cesty s krásnou přírodou a pitoreskními vesnicemi. I takové mohou být zážitky v zemi, které dala světu jeden z mezinárodně uznávaných jazyků a nejznámější univerzity jako Oxford a Cambridge… Nezapomenutelné staré hrady jako Windsor, Tower a další na vás doslova dýchají svou historií. Objevte krásu tamních vyhlášených zahrad!

FRANCIE NA ŘÍČNÍ LODI

Nádherná krajina zalitá sluncem, výborná francouzská vína, úžasná  gastronomie, středověké hrady, levandulová pole, francouzská riviéra, vápence v údolí řeky Lot... Rebelská země, kde proběhla první revoluce s první demokratickou ústavou. Určitě stojí za to  si jednotlivé oblasti projet na říční lodi.

HOLANDSKO NA ŘÍČNÍ LODI

V zemi horolezcům nezaslíbené, zato plné květin, proslavené výbornými sýry a velkou svobodomyslností. Holandsko je také zemí velkých malířů jako byl Rembrandt, Vincent van Gogh a další. V neposlední řadě je zde také velká řada kanálů a řek, vždyť v Holandsku se hausbóty jako obytné domy na vodě používají dodnes.

STŘEDOVĚKÝM CARCASSONE PO CANAL DU MIDI

  • vzdálenost:104km
 
  • čas plavby: 39 hod
 
  • zdymadla: 62
 
  • typ plavby: zpáteční
 
  • délka plavby: týdenní
   
 

 

  • Doporučená doprava:letecky/autem
 
  • vzdálenost autem z Brna: 1765 km
 
  • vzdálenost autem z Prahy:1561 km
     
   

NĚMECKO NA ŘÍČNÍ LODI


Dovolená na hausbótu u našich sousedů v Německu je úžasná svým kouzlem. Návštěvníkům nabízí jak možnost okoupat se v kříšťálově čisté vodě, tak navštívit kulturní, vědecké a historické cetrum hlavního města -  Berlín.

     

V severovýchodní oblasti Německa, jménem  Braniborsko a Maklenbursko, se nachází krásná síť německých jezer, řek a kánálů. Tato destinace je oblíbená jak u milovníků vodních sportů, tak pro nadšence krásné přírody.