Altumare je cestovní agentura zaměřená na námořní jachting a plavbu na říčních lodích.

skipper_kurzy

Kapitánské kurzy RYA

Kapitánské průkazy britské RYA (Royal Yachting Association) jsou všeobecně uznávány pro svou kvalitu a vysokou úroveň. Škola jachtingu NYS se stala certifikovaným RYA tréningovým centrem a  Altumare jako Premium Partner Školy jachtingu NYS Vám tak může nabídnout  prestižní kurzy a kapitánské průkazy pro ovládání námořní plachetnice až do délky 24m. Kurzy jsou řazeny tak, aby bylo možno postupovat po žebříčku od úplných jachtařských začátků až po úrovně určené pro zkušené kapitány se značnou praxí a profesionály.


PROČ JE SYSTÉMU VÝUKY JACHTAŘŮ RYA NEJUZNÁVANĚJŠÍ?

Royal Yachting Association je nejuznávanější jachtařskou organizací na světě

 

1. HISTORIE  A SOUČASNOST RYA

 

V roce 1875 byla založena Yacht Racing Association (YRA)

V roce 1953 byla YRA na žádost královské rodiny přejmenovaná na RYA - The Royal Yachting Association a někdo z královské rodiny je vždy formální hlavou  RYA.

 

RYA je národní jachtařskou organizací pro všechny podoby plavby na lodích od závodění na malých plachetnicích, přes rekreační plavbu na motorových jachtách a plachetnicích, nafukovacích člunech "RIB" a sportovních lodích, windsurfing a plavbu na vnitrozemských vodách až po závodění na výkonných motorových člunech

RYA má asi 500.000 členů

Školící střediska RYA mohou používat speciální logo

 

 

2. SYSTÉM VZDĚLÁVÁNÍ RYA


 

Systém jachtařského vzdělávání RYA není povinný, je založen na principu dobrovolnosti a osobní odpovědnosti

 

Vzdělávání je soustředěno do 2300 autorizovaných tréninkových center v Británii, Austrálii, na Novém Zélandu, v J.Africe, USA, Indonésii, Thajsku, Chorvatsku, Řecku, ČR a jinde.

Tréninková centrá podléhají každý rok inspekcím RYA a vyučují v nich instruktoři, kteří prošli náročným RYA vzděláním nejen v jachtingu, ale i v metodice výuky, psychologii, práci s lidmi apod. Systém výuky, certifikace a hodnocení instruktorů je na celém světě stejný a posuzuje ho několik RYA examinátořů.

Kapitánské průkazy RYA získá ročně asi 185.000 lidí

 

Průkazy RYA uznává MCA, RNLI, Royal Navy, Ministry of Defence3. KDO UZNÁVÁ A POUŽÍVÁ KAPITÁNSKÉ PRŮKAZY RYA


Systém vzdělávání RYA byl přijat jako standard výuky v Královském námořnictvu (Royal Navy), Královské národní záchranné asociaci  (RNLI), u pobřežních hlídek (the Maritime and Coastguard Agency), ministerstva obrany (the MoD), policie i u hasičů.

 

 

Kapitánské průkazy RYA jsou všeobecně uznávány a s komerční doložkou (tzv. Commercial endorsement) i pro profesionální použití (např. pro charterové kapitány, kteří za svoje služby dostávájí odměnu).
Pro případné komplikace je držitelům kapitánského průkazu RYA k dispozici vlastní právní oddělení RYA, které má díky celosvětové prestiži velmi silnou vyjednávací pozici.
 

 4. PLATNOST KAPITÁNSKÝCH PRŮKAZŮ RYA a Námořní zákon ČR


Ministerstvo dopravy průkazy RYA obecně uznává, pokud ale chcete plout ve výlučných mezích působnosti Námořního zákona ČR (tedy na jachtě registrované v ČR a v mezinárodních vodách), nechejte si pro jistotu platnost potvrdit písemně. Ale nezapomeňte, že při plavbě ve vodách cizího státu musíte dodržet i místní zákony vč. případných požadavků na průkazy apod.


Citace zákona č. 61/2000 Sb. o námořní plavbě:

§ 1    Předmět úpravy
(1) Zákon upravuje
a) podmínky provozování námořní plavby námořními plavidly pod státní vlajkou České republiky a práva a povinnosti právnických a fyzických osob s tím spojené

Altumare nemá ve své nabídce plavidel  k pronájmu ani jedno pod státní vlajkou České republiky a pokud se hodláte vydat na jachtu registrovanou v ČR, doporučujeme, aby jste si prověřili, zda tato jachta splňuje zákony, nařízení a podmínky provozu země, v jejichž vodách se plaví.


 Bližší informace a dotazy o kapitánských průkazech RYA zodpovíme mailem  na adrese info@altumare.cz nebo Skypem na adrese officealtumare, nebo volejte +420 530 331 311.