Altumare je cestovní agentura zaměřená na námořní jachting a plavbu na říčních lodích.

skipper_kurzy

RYA Day Skipper je základním kapitánským průkazem RYA

Základní dovednosti kapitána se učí na kurzech RYARYA DAY SKIPPER je základním kapitánským kurzem RYA
Pro koho je tento kurz vhodný?

Pokud Vás jachting baví, chcete trávit na moři pár týdnů v roce a chcete mít svůj kapitánský průkaz, pak je  pro Vás RYA DAY SKIPPER ideálním startovacím průkazem do kariéry kapitána!
Na rozdíl od jiných kapitánských průkazů Vám RYA nedává striktní omezení co smíte a co ne, (taková omezení jsou dle našeho názoru stejně prakticky nevymahatelná), ale doporučuje, že znalosti nutné pro získání tohoto kapitánského průkazu Vám stačí pro bezpečnou denní plavbu na menší jachtě (asi do 42stop) v oblasti, kterou znáte.
Pro získání vyššího stupně kapitánských průkazů budete potřebovat hodně praxe (uplutých mílí) i doplnit teoretické znalosti.

Vzor kapitánského průkazu RYA DAY SKIPPER

Zkušenosti a znalosti, které jsou vyžadovány před kurzem:
Požaduje se minimálně 5-denní zkušenost z plavby na moři, uplutí aspoň 100 mil, z toho 4 hodiny plavby v noci. Vhodné jsou základní praktické jachtařské dovednosti, teoretické znalosti na úrovni absolventa Day Skipper teoretického kurzu a znalosti VHF a zdravovědy (v rozsahu Kurzu první pomoci pro jachtaře).

 

Na praktickém kurzu Day Skipper se naučíte od základů bezpečně, zodpovědně a efektivně velet své lodi a posádce. Úkolem kapitána je mnohem víc než jen navigovat a stát za kormidlem. Kapitán je plně zodpovědný za bezpečnost a pohodu na lodi a v posádce a musí proto ovládat meteorologii, zásady zásobování lodě na plavbu, základní údržbu a opravy motoru a lodního vybavení, práci s plachtami, plánování přeplaveb nebo organizaci práce posádky. Kurz také klade velký důraz na nácvik manévrování při přistávání a odplouvání a na zvládnutí správných technik plachtění v nejrůznějších situacích. Součástí kurzu je i několikahodinová noční plavba. Úspěšní absolventi budou schopni vykonávat funkci kapitána malé rekreační jachty na krátkých denních plavbách v chráněných vodách.

Zkouška: pro kapitánský průkaz RYA Day Skipper není zkouška požadována, rozhodnutí o udělení průkazu je na instruktorovi. Úspěšní absoventi získají průkaz RYA Day Skipper
Obsah kurzu: Základy praktické navigace a pilotáže, manévrování a plavba pod plachtami i na motor, efektivní organizace posádky, elementární námořní praxe a dovednosti.
Věková hranice: minimálně 16 let

 

Pokračovacím kurzem je RYA Coastal Skipper, který vyžaduje teoretické znalosti v úrovni "Yachtmaster".

Termíny konání kurzů a ceny viz konkrétní termíny v kalendáři ALTUMARE.

 

Pokud máte dotazy, neváhejte nás kontaktovat na tel. čísle 530 331 311, nebo mailem na adrese info@altumare.cz, nebo Skypem na adrese officealtumare.