Altumare je cestovní agentura zaměřená na námořní jachting a plavbu na říčních lodích.

skipper_kurzy

RYA Coastal Skipper a Yachtmaster jsou kapitánské průkazy pro pokročilé

Plachetnice při plavbě ostře proti větruRYA COASTAL SKIPPER je návazným kurzem na RYA Day Skipper (účastníci musí mít veškeré znalosti jako RYA Day Skipper a další teoretické znalosti v rovině Yachtmaster). Podle úrovně praktických dovedností se pak liší kapitánské průkazy, které mohou uchazeči získat:  RYA Coastal Skipper, RYA Yachtmaster Coastal a  RYA Yachtmaster Offshore. Pro průkaz RYA Yachtmaster Ocean jsou požadovány teoretické znalosti v ještě vyšší úrovni, včetně astronavigace.

 

 

 

 

Pro koho je vhodný průkaz RYA Coastal Skipper?

 

Pro držitele kapitánských průkazů RYA DAY SKIPPER a držitele jiných kapitánských průkazů, kteří se chtějí zdokonalovat., nebo pro zkušené jachtaře, kteří dosud žádný kapitánský průkaz nemají. 

Pro všechny kapitánské průkazy RYA je potřebná jistá znalost angličtiny. Praktické kurzy RYA Day Skipper a RYA Coastal Skipper vyučují čeští instruktoři s certifikací RYA, kteří taky rozhodují o udělení průkazu. V případě jazykových komplikací vysvětlují problematiku v češtině. Kapitánské průkazy Yachtmaster (Coastal i Offshore) jsou  vhodné pro zájemce o profesionální kariéru v jachtingu, zkouška probíhá před britským examinátorem RYA/MCA a bez dokonalé znalosti angličtiny je šance na úspěch velmi malá. Mezi kapitánskými průkazy RYA Coastal Skipper, RYA Yachtmaster Coastal a RYA Yachtmaster Offshore je rozdíl v úrovni požadovaných praktických dovedností, navíc průkazy "Yachtmaster" jsou vydávány ve spolupráci s Maritime and Coastguard Agency (MCA).

 

Zkušenosti a znalosti, které jsou vyžadovány před kurzem RYA Coastal Skipper
Požaduje se minimálně 15 denní zkušenost z plavby na moři (z toho 2 dny jako kapitán), uplutí 300 mil z toho 8 hodin v noci. Silně doporučujeme speciální kurz na ovládání vysílačky, neb VHF licenci a kurz první pomoci. Teoretické a praktické znalosti na úrovni absolventa Day Skipper jsou samozřejmostí.

Na praktickém kurzu RYA Coastal Skipper se nad rámec znalostí RYA Day Skipper naučíte velet své lodi a posádce v příbřežních vodách za plavby ve dne i v noci, naučíte se plánovat přeplavby a získáte větší praxi v celkovém ovládání jachty.

Zkouška: pro kapitánský průkaz RYA Coastal Skipper není zkouška požadována, rozhodnutí o udělení průkazu je na instruktorovi. Úspěšní absoventi získají průkaz RYA Coastal Skipper
Obsah kurzu: Pokročilá praktické navigace a pilotáž, manévrování a plavba pod plachtami i na motor, efektivní organizace posádky, plánování přeplaveb, organizace posádky, příprava na plavbu v těžkých podmínkách, bezpečnost na palubě včetně manévrů Muž přes palubu na plachty i motor.
Věková hranice: minimálně 17 let

 

Předchozím kurzem je RYA Day Skipper, pokračovacím kurzem je buď RYA Yachtmaster Coastal, nebo RYA Yachtmaster Offshore (teoretické znalosti zůstávají na stejné rovině, rozdíl je v praktických dovednostech).
Termíny konání kurzů a ceny viz konkrétní termíny v kalendáři ALTUMARE.
Pokud máte dotazy, neváhejte nás kontaktovat na tel. čísle 530 331 311, nebo mailem na adrese info@altumare.cz, nebo Skypem na adrese officealtumare.