Altumare je cestovní agentura zaměřená na námořní jachting a plavbu na říčních lodích.

skipper_kurzy

Jak se orientovat v kapitánských kurzech RYA?

Royal Yachting Association je nejuzvanější jachtařskou asociací světaCo je to RYA? Britská královská jachtařská asociace RYA je světově uzvánavanou autoritou v jachtingu s bohatou historií. Průkazy RYA jsou primárně určeny rekreačním jachtařům, ale průkazy úrovně "Yachtmaster" jsou akceptovány jako první krok k profesionální kariéře na velkých jachtách nad 24m. Základní mi průkazy jsou RYA DAY Skipper a RYA Coastal Skippper.

Ještě před udělením kapitánského průkazu se doporučuje absolvovat některý z přípravných kurzů: RYA START YACHTING je určen úplným nováčkům v jachtingu a zaměřuje se na základní ovládání lodi vč. potřebné teorie. Kurz je možné absolvovat i v ČR v rámci jedno a vícedenní akce pro seznámení se s jachtingem.
RYA Competent Crew je zaměřen na získání základních znalostí a praxe  aby byl každý člen posádky schopen kapitánovi kvalifikovaně pomáhat.  Kompetentní posádka je snem každého kapitána!

RYA Day Skipper je základním kapitánským průkazem v systému RYARYA DAY SKIPPER je základním kapitánským průkazem. Praktické kurzy RYA Day Skipper trvají týden, probíhají na moři a před absolvováním kurzu je vhodné zvládnout teorii v rozsahu publikace DAY Skipper. Před kurzem jsou požadovány zkušenosti z 5 dní na moři a plavby celkem 100 nám. mil, z toho 4 hodiny v noci. 

RYA COASTAL SKIPPER je návazným kurzem na RYA DAY SKIPPER, teoretické znalosti jsou požadovány  v rozsahu publikace Yachtmaster a zkušenosti z 15 dní na moři (z toho 2dny jako kapitán) a uplutí 300 nám.mil, z toho 8 hodin v noci.


Na námi nabízených kurzech RYA Day Skipper a RYA Coastal Skipper Vás povede RYA certifikovaný instruktor hovořící česky. Alespoň základní znalost angličtiny je však důležitá. O udělení kapitánského průkazu RYA Day Skipper a RYA Coastal Skipper rozhodne v souladu s předpisy RYA na místě instruktor.

 


Pro získání průkazů RYA YACHTMASTER je kromě teoretických znalostí v rozsahu publikace  RYA Yachtmaster a příslušných navigačních cvičení naprostou nutností dokonalá znalost angličtiny, zkouška probíhá před bristkým zkušebním komisařem RYA v angličtině a neznalost jazyka je hodnocena jako neznalost problematiky. Praktické zkušenosti pro RYA Yachtmaster Coastal jsou stejné jako pro RYA Yachtmaster Offshore.

Kapitánské průkazy RYA Yachtmaster jsou určeny pro zkušené jachtaře

RYA/MCA YACHTMASTER COASTAL je základním profesionálním kapitánským průkazem, pro získání potřebujete zkušenosti z nejméně 30 dní na moři, z toho 2 dny jako kapitán a upluto aspoň 800 mil a z toho 12 hodin v noci.Teorie je stejná jako pro RYA Coastal Skipper.

RYA/MCA YACHTMASTER OFFSHORE je profesionálním kapitánským průkazem, pro získání potřebujete mít zkušenosti z 50 dní na moři, z toho 5 dnů jako kapitán a upluto 2500 nám. mil, 5 plaveb delších než 60mil (z toho 2 v noci a 2 jako kapitán). Kromě teorie v úrovni RYA Coastal Skipper musíte zvládat bezchybně a rychle práci kapitána včetně vydávání pokynů posádce.


RYA/MCA YACHTMASTER OCEAN je kvalifikací, pro kterou musíte znát astronavigaci a je špičkou v pyramidě průkazů RYA.

Komerční doložku, tzv. "Commercial endorsement" je možné získat ke všem kapitánským průkazům RYA za splnění daných podmínek (certifikát o absolvování kurzu ISAF, kurzu první pomoci a zdravotní prohlídku). Tuto doložku vydává britská vládní agentura MCA pro kapitány, kteří se nechají najímat a jezdí na plavby za úplatu.

 

Volné termíny nejbližších kurzů naleznete v kalendáři ALTUMARE

Další informace Vám rádi sdělíme na tel. +420 530 331 311, mailu info@altumare.cz a Skype officealtumare.