Altumare je cestovní agentura zaměřená na námořní jachting a plavbu na říčních lodích.

Skipper kurzy

Kapitánské kurzy RYA

Kapitánské průkazy britské RYA (Royal Yachting Association) jsou všeobecně uznávány pro svou kvalitu a vysokou úroveň. Škola jachtingu NYS se stala certifikovaným RYA tréningovým centrem a  Altumare jako Premium Partner Školy jachtingu NYS Vám tak může nabídnout  prestižní kurzy a kapitánské průkazy pro ovládání námořní plachetnice až do délky 24m. Kurzy jsou řazeny tak, aby bylo možno postupovat po žebříčku od úplných jachtařských začátků až po úrovně určené pro zkušené kapitány se značnou praxí a profesionály.

Kurz první pomoci na jachtě First Aid Yacht

Praktická výuka první pomoci za pomoci moderního simulátoru

Speciální jachtařský kurz první pomoci dle mezinárodních standardů je vhodný pro plachetnice, katamarany i motorové jachty. Popisuje situace, do kterých se může dostat každá posádka jachty a uvažuje s omezenými podmínkami, ve kterých bude pomoc při charteru lodí poskytována. Úspěšní absolventi dostanou certifikát uznávaný k prokázání znalosti první pomoci pro kurz přežití na moři ISAF i pro kapitánské průkazy RYA včetně Yachtmaster Offshore.

 

Během kurzu první pomoci je vyučována teorie a procvičována praxe z oblasti poskytování první pomoci a následné péče o nemocné a zraněné. Při přípravě kurzu spolupracovali odborníci na první pomoc s jachtaři na výběru témat, která jsou pro prostředí námořního jachtingu důležitá. Podstatným rozdílem mezi běžnými kurzy první pomoci a tímto kurzem First Aid Yacht je zpracování všech témat pro podmínky, kdy kvalifikovaná lékařská pomoc nemusí být snadno ani rychle dostupná.

Jednodenní kurz přežití na moři ISAF

Oranžový kouř pro označení místa v nouziO nouzových situacích na moři si přejeme, aby nás nikdy nepotkaly. Pokud se jim i přes veškeré úsilí nepodaří zabránit, může vhodné chování zmírnit následky krize. Hlavním cílem kurzu přežití je vysvětlit a procvičit postupy, které mohou mít cenu života...
 
Program kurzu:
 
Tento jednodenní intenzivní kurz podle doporučení ISAF je určen jachtařům, kteří chtějí učinit maximum pro svoje vlastní bezpečí i pro bezpečí svých posádek.
 
K získání certifikátu ISAF je nutné absolvovat i následující kurz.
Po úspěšném absolvování obou kurzů obdrží účastníci mezinárodně platné ISAF certifikáty, které jsou vyžadovány od nejméně 30% členů posádek účastnících se regat kategorie 1,2 (pobřeží, otevřená jezera a zátoky). ISAF silně doporučuje kurz po 5 letech opakovat.
 

Jak se orientovat v kapitánských kurzech RYA?

Royal Yachting Association je nejuzvanější jachtařskou asociací světaCo je to RYA? Britská královská jachtařská asociace RYA je světově uzvánavanou autoritou v jachtingu s bohatou historií. Průkazy RYA jsou primárně určeny rekreačním jachtařům, ale průkazy úrovně "Yachtmaster" jsou akceptovány jako první krok k profesionální kariéře na velkých jachtách nad 24m. Základní mi průkazy jsou RYA DAY Skipper a RYA Coastal Skippper.

Kurzy sportovního jachtingu Andrease Hanakampa v Chorvatsku

Kurzy sportovního jachtingu se konají na plachetnicích Jeanneau One Desing Pro koho jsou kurzy určeny?
Kapitánům i členům posádek, kteří se chtějí zdokonalit v ovládání jachty, trimování plachet a dalších činnostech potřebných nejen pro úspěšnou účast na regatách, ale i dobrý požitek z plavby a vyšší bezpečnost.

V čem je kurz unikátní?

Autorem je profesionální jachtař Andreas Hanakamp, kapitán Volvo Ocean Race. Andreas má zkušenosti z plně profesionálních závodů a posádek na jachtách VO60 a VO70, ale pracuej i s amatérskými jachtaři, kteří pod jeho vedením dosahují skvělých výsledků - viz např. absolutní vítězství v Atlantic Rally for Cruisers 2012 s plachetnicí třídy  
Class40, které se v poslední době nejvíce věnuje. Při tvorbě koncepce kurzu Andreas využívil svých zkušeností z obou jachtařských světů - plně profesionálního i amatérského. Proto je kurz zaměřen na praktické dovednosti a zkušenosti, které potřebuje každý jachtař a jejichž precizní znalost a provádění přivede posádku i k vítězství na velkých závodech.

RYA Day Skipper je základním kapitánským průkazem RYA

Základní dovednosti kapitána se učí na kurzech RYARYA DAY SKIPPER je základním kapitánským kurzem RYA
Pro koho je tento kurz vhodný?

Pokud Vás jachting baví, chcete trávit na moři pár týdnů v roce a chcete mít svůj kapitánský průkaz, pak je  pro Vás RYA DAY SKIPPER ideálním startovacím průkazem do kariéry kapitána!
Na rozdíl od jiných kapitánských průkazů Vám RYA nedává striktní omezení co smíte a co ne, (taková omezení jsou dle našeho názoru stejně prakticky nevymahatelná), ale doporučuje, že znalosti nutné pro získání tohoto kapitánského průkazu Vám stačí pro bezpečnou denní plavbu na menší jachtě (asi do 42stop) v oblasti, kterou znáte.
Pro získání vyššího stupně kapitánských průkazů budete potřebovat hodně praxe (uplutých mílí) i doplnit teoretické znalosti.

RYA Coastal Skipper a Yachtmaster jsou kapitánské průkazy pro pokročilé

Plachetnice při plavbě ostře proti větruRYA COASTAL SKIPPER je návazným kurzem na RYA Day Skipper (účastníci musí mít veškeré znalosti jako RYA Day Skipper a další teoretické znalosti v rovině Yachtmaster). Podle úrovně praktických dovedností se pak liší kapitánské průkazy, které mohou uchazeči získat:  RYA Coastal Skipper, RYA Yachtmaster Coastal a  RYA Yachtmaster Offshore. Pro průkaz RYA Yachtmaster Ocean jsou požadovány teoretické znalosti v ještě vyšší úrovni, včetně astronavigace.

 

 

 

 

Pro koho je vhodný průkaz RYA Coastal Skipper?  

Pro držitele kapitánských průkazů RYA DAY SKIPPER a držitele jiných kapitánských průkazů, kteří se chtějí zdokonalovat., nebo pro zkušené jachtaře, kteří dosud žádný kapitánský průkaz nemají. 

ISAF - Kurz přežití na moři

Oranžový kouř pro označení místa v nouzi
O nouzových situacích na moři si přejeme, aby nás nikdy nepotkaly. Pokud se jim i přes veškeré úsilí nepodaří zabránit, může vhodné chování zmírnit následky krize. Hlavním cílem kurzu přežití je vysvětlit a procvičit postupy, které mohou mít cenu života...
 
Program kurzu:
 
Tento 2-denní intenzivní kurz podle doporučení ISAF je určen jachtařům, kteří chtějí učinit maximum pro svoje vlastní bezpečí i pro bezpečí svých posádek.
Po úspěšném absolvování obdrží účastníci mezinárodně platné ISAF certifikáty, které jsou vyžadovány od nejméně 30% členů posádek účastnících se regat kategorie 1,2 (pobřeží, otevřená jezera a zátoky). ISAF silně doporučuje kurz po 5 letech opakovat.
 
   

Kapitánské zkoušky - RYA CERTIFIED TRAINING CENTER

Nácvik bočního přistání u mola na kurzech NYS-RYANejuznávanější kapitánské průkazy světa vydává britská RYA (Royal Yachting Association). Jachtařská škola National Yachting School (NYS) získala jako jediná v ČR statut oficiálního RYA certified training centre pro kurzy RYA. Škola jachtingu  tak spadá pod kompetenci RYA (Royal Yachting Association) a MCA (Maritime and Coastguard Agency).

Česká Škola jachtingu s.r.o. (
National Yachting School - NYS
) uzavřela již dříve s RYA smlouvu, na jejímž základě je oprávněna využívat know-how RYA pro výuku kapitánů v českém jazyce. Každého instruktora NYS, který kurzy NYS a RYA povede, musel schválit britský komisař RYA a musel předvést nejen svoje praktické i teoretické dovednosti, ale i pedagogické schopnosti a porozumění výukovému systému RYA.
 

Teoretické kapitánské kurzy

Teoretické kurzy jachtinguTeoretické kurzy jsou vhodnou přípravou na absolvování praktických kurzů a případně na zkoušky pro získání kapitánských průkazů.
Teoretické kurzy nejsou povinné, vlastně ani praktické kurzy ne, můžete se přihlásit přímo ke zkoušce, avšak pokud nejste skutečně zkušeným mořským vlkem, takový postup nedoporučujeme.
Teoretické kurzy se konají ve dvou víkendových blocích. Kurz je zakončen testem, úspěšní účastnící obdrží certifikát o absolvování. Teoretické kurzy jsou rozděleny podle obsahu na  Day Skipper (pro začátečníky) Yachtmaster (pro kapitány se zkušenostmi, kteří chtějí pokračovat ve svém vzdělávání).