fbpx
Altumare s.r.o. - Specialista na katamarany a Řecko

Specialista na katamarany a Řecko

Prodej jachet

Befoil 16 - snadno ovladatelný katamaran foilující rychlostí 20kn

Katamaran Befoil 16 umožňuje plavbu v režimu foilování, kdy jsou trupy díky ploutvím zvednuté nad vodní hladinou i standardní výtlačnou plavbu,  při které se oba trupy katamaranu dotýkají vodní hladiny. V obou případech se katamaran řídí standardními kormidelními listy a plachtami – kosatkou a hlavní plachtou. 

Snadný přechod mezi režimem standardní výtlačné plavby a foilováním zajišťují u katamaranu Befoil 16 čtyři hliníkové samonastavitelné foilovací ploutve tvaru T. Unikátní systém ploutví vyvinuli přední lodní architekti ze studia VPLP a nepotřebuje manuální ovládání. 

Befoil 16 je optimalizován pro posádku dvou osob, ale zvládne to i jeden člověk. Katamarn Befoil 16 výborně poslouží  Vašim dětem k výuce jachtingu a po jednoduché úpravě – přidání foilovacích ploutví si na něm užijete unikátní sportovní zážitek při plavbě rychlostmi přes 20 uzlů!

Technické parametry katamaranu Befoil 16

Otázky a odpovědi ohledně foilujícího katamaranu Befoil 16

Fotogalerie

Befoil 16 je vyroben z recyklovatelného termoplastu. Tento materiál není žádný high-tech, ale snese drsné zacházení a opravu zvládne každý zručný jachtař svépomocí.

Befoil 16 se dá snadno složit a odvézt za autem.  Orientační cena katamaránu Befoil 16 je patnáct tisíc EUR. 

Máte zájem o více informací?

Kontaktujte nás a osobně probereme vše, co Vás zajímá.