fbpx
Altumare s.r.o. - Specialista na katamarany a Řecko

Specialista na katamarany a Řecko

Prodej jachet

VPLP

Jachty, které vyhrály všechny velké závody vč. America`s Cup
Trimaran Oracle
Vítěze 33. America`s Cupu navrhlo studio VPLP
Plachetnice MACIF
Vítěze Vendee Globe 2012 navrhlo studio VPLP
Plachetnice COMANCHE
Vítěze Sydney Hobart 2014 navrhlo studio VPLP
Katamaran HEMISPHERE
Největší katamaran světa navhrlo studio VPLP
Ambulance FRIENDSHIP
Lodní ambulanci pro pobřeží Bangladéše navrhlo VPLP
Křídla pro Energy Observer
Větrná křídla navrhlo studio VPLP
Marc Van Peteghem
s jednatelem ALTUMARE před rozhovorem pro YACHT
na veletrhu v Cannes
Previous slide
Next slide

Studio VPLP (Marc Van Peteghem a Vincent Lauriot Prévost) je světově proslulá designerská společnost, která už 30 let navrhuje originální a inovativní  plachetnice, motorové jachty a další lodě. Pokud byste chtěli individuální jachtu od nejlepších námořních architektů světa, rádi Vám v tom pomůžeme. 

Proč si troufáme říct o VPLP, že jsou nejlepší na světě?

Námořní architekti ze studia VPLP navrhli např. 35ti metrový trimaran Oracle s naklápěcím 68mi metrovým křídlem místo plachet, který vyhrál 33. America`s Cup ve Valencii. 

Na základě zkušeností z IMOCA, přesně řečeno plachetnic Macif a Banque Populaire, které taky navrhlo VPLP a které se umístily na prvním a druhém místě v závodě Vendee Globe 2012, spatřila v roce 2014 světlo světa další výjimečná plachetnice: Comanche – vítěz Sydney Hobart (podívejte se na video níže).

Ve výčtu sportovních úspěchů bychom mohli pokračovat a celý tento web by nám možná nestačil…

Že navrhnout závodní speciál je něco jiného než soukromou luxusní magajachtu?

Podle návrhu VPLP byl vyroben největší soukromý katamaran světa Hemisphere  o délce 145 stop. Byl to současně první katamaran vyrobený podle standardů pro superjachty. Jeho trup je z hliníku, má 5 kajut pro majitele a jeho hosty plus prostory pro 9 členů posádky. Vnitřní obytná plocha činí 320 metrů čtverečních, člun o velikosti 8,5 m je umístěn v garáži mezi plováky, které mají „bombové dveře“ jako se používaly u bombardérů. 

Podívejte se, jak vypadá tvorba konceptu superjachty u VPLP.

A výčet počet soukromých jachet s podpisem VPLP by mohl pokračovat.  Podpis VPLP ostatně nesou i katamarany Outremer, Gunboat a VPLP je dvorním architektem pro největšího výrobce katamarany světa, kterým je LAGOON. Rozhovor s Marc Van Peteghemem jsme zařídili pro redakci časopisu YACHT na výstavě jachet v Cannes. Přečíst si ho můžete v PDF zde

Nové přístupy a technologie

VPLP patří k průkopníkům ve využití inovativních přístupů a technologií viz například katamaran Energy Observer, který byl podle návrhu VPLP přestavěn ze závodního speciálu na plovoucí testovací laboratoř, protože pluje po světě poháněn čistě ekologicky. I pomocná větrná křídla pro něj navrhlo studio VPLP. 

Marc Van Peteghem a VPLP se věnuje podpoře vzdělávání a zlepšování životních podmínek obyvatel žijících u moře. Proto navrhl a podpořil výrobu katamaranu Friendship Ambulance 40, který dováží zdravotnickou pomoc obyvatelům těžko přístupných oblastí delty Jamuna v Bangladéši. Za zmínku stojí i to, že katamarany byl vyroben na místě a vzniklo tak know-how pro stavbu dalších kusů přímo v místě, kde je to potřeba. 

Podtrženo a sečteno myslíme si, že VPLP je skutečně špičkovým studiem námořních architektů a při spolupráci s nimi Vám rádi pomůžeme. 

Ukázky lodí VPLP

Jednotrupé plachetnice (monohully)

Katamarány

Trimarány

Chtěli byste vědět více o VPLP?

Kontaktujte nás a osobně probereme vše, co Vás zajímá.