Naplňujeme vaše jachtařské sny

Domů » Prodej jachet » Prodej jachet – katamarany Marsaudon

Prodej jachet – katamarany Marsaudon

Komfort katamaranu a rychlost motoráku

Kvalitní provedení, pečlivá výroba a špičkové vlastnosti při minimální hmotnosti a maximální pevnosti, to jsou vlastnosti, které kromě prvotřídních nautických parametrů dostaly katamarany ORC42 a ORC50  do vínku díky zkušenostem Marsaudon Composites a zakladatele společnosti, kterým je Sam Marsaudon.

ORC50 (dříve TS5)
Rychlosti přes 20 uzlů a solidní komfort - ORC 50 nabízí obojí
Více informací
ORC 42 (dříve TS42)
Velmi rychlý katamarán s pohodlným zázemím i pro dlouhé plavby
Více informací
Previous slide
Next slide

Marsaudon – minimální hmotnost, maximální pevnost

Sam Marsaudon už sice firmu prodal, ale jako nadšený jachtař se na vývoji a testování katamaranů stále podílí.  Na delivery modelu TS5 z Lorientu na výstavu v La Grande Motte 2019 se osobně účastnil a pochvaloval si  průměrnou rychlost nad 20 uzlů při plavbě přes Biskaj.

Není divu, že obliba katamaranů Marsaudon roste, za cenu od 700 tis EUR můžete mít pořádný racer-cruiser katamaran upravený dle Vašich představ.   Běžná cestovní rychlost se pohybuje kolem 15 kn a rychlosti nad 20 kn nejsou ničím neobvyklým zejména při plavbě na zadoboční vítr. Schopnost dosahovat vysokých cestovních rychlostí na dlouhé trasy spolu s mimořádným komfortem na tuto třídu lodí a kvalitním zpracováním jsou hodnoty, které se cení. A nejlepším důkazem, že katamarany Marsaudon jsou opravdu rychlé, jsou výsledky transatlantického závodu ARC 2019, kdy nejrychlejší lodí v absolutním čase byl právě Marsaudon TS5. 

Výrobce katamaranů ORC50 i ORC42 je firma Marsaudon, kterou založil  v roce 1999 Samuel Marsaudon. Sídlí v prostorách bývalé ponorkové základny v Lorientu, která je dnes centrem výroby jachtařských speciálů.

Hlavní náplní Marsaudon Composites je speciální výroba z kompozitních a high-tech materiálů pro náročné použití (letecký průmysl, armáda apod.). Díky mimořádným zkušenostem při používání kompozitů se na Marsaudon také obracejí různé jachtařské firmy s požadavky na zakázkovou výrobu závodních speciálů a „one-off“ nebo malosériových projektů. 

Aktuálně má Marsaudon Composites kapacitu pro výrobu dílů o rozměrech až 30x14m technologií vakuového vstřikování a vytvrzování v unikátních pecích s nuceným oběhem vzduchu o teplotě 130 stupňů Celsia.

Ukázky zakázkových katamaranů Marsaudon

Kontaktujte nás

Jsme tu, abychom plnili Vaše jachtařská přání.
Napište nám o nich.