fbpx
Altumare s.r.o. - Specialista na katamarany a Řecko

Specialista na katamarany a Řecko

Poradenství

Různé jachtařské projekty a expedice 
Návrh a stavba plachetnic, katamaranů a motorových jachet na míru
Koupě lodí pro podnikatelské záměry (potápění, prodej po kajutách apod.)
Přemístění, opravy, vylepšení, zajištění kotvení a péče o jachtu
Právní, daňové a pojišťovací otázky související s námořními jachtami
Individuální úpravy komerčně vyráběných jachet (technologie i design)
Zajištění posádky 
Řešení vzniklých komplikovaných situací s provozem jachet

Pokud jste nenašli na tomto webu co hledáte a týká se to jachtingu, neváhejte se na nás obrátit. 
Do nových projektů se pouštíme mnohem radši, než do řešení již vzniklých komplikovaných situací, ale pokud jste se ocitli v situaci, která se Vám jeví jako bezvýchodná, zkusíme přispět svými zkušenostmi a kontakty k jejímu vyřešení. Nejsme specialisté na řešení krizí ohledně jachet a nevyděláváme na tom, není to totiž náš business a ani to neděláme rádi, ale chápeme, že někdy je to potřeba. Často se dá teoreticky neřešitelná situace rozlousknout díky informacím, kontaktům a střízlivému pohledu zvenčí. A třeba to položí základ nové spolupráci… Rozhodně, pokud budeme schopni pomoci, nenecháme Vás na holičkách. Neumíme řešit problémy kouzelnou hůlkou, ale máme vynikající vztahy s mnoha firmami a osobnostmi ze světového jachtařského businessu a proto je možné, že budeme vědět, na koho se obrátit. 

Mnohem radši ale svoji energii soustředíme na nové a pozitivní projekty. Věděli jste třeba, že se v brzké době plánuje snížení limitu emisí pro komerční lodě a že většinu dnešních lodních motorů nepůjde přestavět tak, aby nové limity splňovaly? A proto se otevírají neuvěřitelné otázky o možnosti využití křídel (mluvíme o použití jednoho vertikálního křídla místo dvou vertikálních plachet) pro komerční lodě. Právě VPLP, se kterou jsme v kontaktu, se touto problematikou zabývá. Podívejte se na projekt „Komorebi“ a pochopíte o čem mluvíme. Chápeme, že u nás doma po takovém řešení asi nebude poptávka, ale znamená to, že díky investicím pro velké rejdařské společnosti se pracuje na projektu komerčního použití křídel a získané informace budou jistě dostupné i pro jachty… A proč u toho nebýt mezi prvními? I proto sledujeme tyto trendy. 
Dalším zajímavým směrem je „foiling“, který se pomalu (zatím ale opravdu pomalu) přesouvá z kategorie závodních jachet do oblasti sportovního využití a nejspíš se dočkáme (podle nás to ale hned tak nebude) i jeho využití u cruisingových plachetnic a katamaranů. 

Podtrženo a sečteno: nebojte se nás kontaktovat s jachtařskými otázkami, na které hledáte odpovědi, rádi se zapojíme.