Naplňujeme vaše jachtařské sny

Domů » Blog » Ostatní » Léto až do listopadu – to je podzimní jachting v Řecku

Léto až do listopadu – to je podzimní jachting v Řecku

Podzim na moři bývá v Řecku tradičně mírný a teplý. Někdy bývají jachtařské podmínky dokonce v říjnu a listopadu příjemnější, než v létě. Mírný vítr stabilního směru a klidné moře jsou ideální podmínky pro rychlou plavbu na plachty. A letošní podzim má našlápnuto stát se jedním z nejhezčích za poslední dobu! A Řecko patří k bezpečným zemím, tak by byla škoda letošní podzim propásnout! Denní teploty šplhají stále ke třicítkám a noční ani omylem neklesají pod dvacet. Letní pohodu dokresluje teplota moře, která se drzí na 24 stupních Celsia. 

Letecké linky na letiště do Atén fungují, dokonce z Vídně několikrát denně a za velmi příjemné ceny. Z letiště Atény je to jen půl hodinky do naší základny v Olympic marině v Lavrio a po nalodění asi 15nm na ostrov Kea, který nabízí všechno, co si jachtař může přát:

– kryté zátoky pro klidné kotvení i v noci 

– unikátní historické památky snadno přístupné ze zátoky na kotvení (viz foto)

– přístav s obchody a restauracemi

– zajímavé vnitrozemí včetně bohatých pramenů vody a památek

. vynikající podmínky pro potápění, které Vám na vyžádání rádi zařídíme tak, jak to možná znáte z Karibiku (ke kotvící jachtě přijede člun vyzvednout potápěče a po ponoru je zase přiveze na dohodnuté místo, kde bude jachta kotvit)

Neváhejte se na nás obrátit, naše flotila jachet a katamaranů je připravena a poskytneme Vám veškeré potřebné informace.

Sdílejte příspěvek:

Podobné články

Kontaktujte nás

Jsme tu, abychom plnili Vaše jachtařská přání.
Napište nám o nich.