Naplňujeme vaše jachtařské sny

Domů » Recepty

Recepty

Připravili jsme pro vás ve spolupráci s předním chef kuchařem desítky chutných receptů. Sami je pravidelně využíváme na našich plavbách. Nechte se inspirovat a sami si chutná jídla připravte nebo si při plavbě s posádkou můžete z těchto receptů přímo sestavit jídelníček na celý týden a o nic více se nemusíte starat. Lodní kuchař zajistí veškeré nezbytné ingredience od lokálních dodavatelů a pochoutku Vám připraví.

Pražma

Pražma

V dnešním seriálu o vaření na lodi se budeme věnovat přípravě mořských ryb. Mezi nejsnadněji dostupné patří pražmy, které jsou velmi jednoduché na přípravu, nevypadají nijak exoticky, takže neodradí ani zdrženlivější strávníky. Navíc jsou dost velké, aby v nich nebyly malé kosti,  přitom dost malé, aby se daly snadno připravit v podmínkách běžné lodní kuchyně.

Zobraz recept »
Kuřecí stifado

Stifado

Stifado je velmi univerzální a chutný pokrm, který se v Řecku připravuje na mnoho způsobů z nejrůznějších druhů masa.

My si dnes připravíme kuřecí stifado, což je velmi jednoduchá a rychlá varianta, protože se kuřecí maso nemusí nákladat den dopředu tak jako hovězí či jehněčí nebo bez naložení vařit zase o hodně déle, aby bylo maso měkké. Navíc se na lodi můžete rozhodnout, zda maso necháte dusit na plotně nebo vám bude příjemnější stifado upéct v troubě.

Zobraz recept »
Langusty na Kubě

Langusty na kubánský způsob

Kdo z jachtařů gurmánů se ještě nestihl na Kubu podívat, neměl by váhat! Kuba mění svou tvář a směna langust za pár lahví rumu už brzy může být minulostí.

Podělíme se s vámi o skvělý recept na přípravu „kubánských“ langust, kterou nám prozradili místní rybáři. Jednoduché, rychlé a dokonalé.

Zobraz recept »
Řecko - trh s ovocem a zeleninou

Velikonoční jehně s vůní moře

Řecko je země svátků. Každý den je někde v Řecku svátek, který je doprovázen nějakým speciálním jídlem. Ovšem nejdůležitějším celonárodním náboženským svátkem jsou pro Řeky bezpochyby velikonoce, které příchází spolu s vůní jara a pečeného jehněčího.

Vybrali jsme pro vás náš nejoblíbenější  recept na jehněčí nožku nadívanou ančovičkami, kterou na jednom z našich prvních kurzů vaření na lodi připravoval šéfkuchař Michal Göth. Tradiční velikonoční jehně je ale v Řecku rožněné vcelku. U ohně se pak zpívá, tančí a slaví.

Zobraz recept »
Řecko - trh s ovocem a zeleninou

Tzatziky

Při plavbě v Řecku nemůže chybět tato klasická řecká pochoutka. Používá se jako předkrm, malý snack nebo jako příloha k jiným jídlům.

Zobraz recept »
Carpaccio z tuňáka

Carpaccio z tuňáka

Být na lodi s Michalem Göthem, který patří mezi českou gastronomickou špičku, je „lahodné“ samo o sobě, ale s čerstvě uloveným tuňákem se plavba stává kulinářským zážitkem, na který budete vzpomínat celý život.

Představíme vám jednoduché a delikátní recepty z čerstvého tuňáka, abyste byli připraveni na ten krásný moment, kdy vám na lodi zadrnká vlasec.

Způsob přípravy můžete snadno natrénovat i doma s tuňákem uloveným v obchodě, ale dejte si záležet na tom, aby byl co nejčerstvější.

Zobraz recept »
Roastbeef z tuňáka

Roastbeef z čerstvého tuňáka

Kdo by neznal roastbeef. Česky rostbíf, chcete-li. Tenké plátky masa nebo tuňáka v našem případě, které jsou uvnitř růžové. Nikoliv syrové, ale propečené tak akorát. 

Pro mnoho amatérských kuchařů je roastbeef dlouholetým strašákem, na který si netroufají. To je ale obrovská škoda! Roastbeef je lahůdka, kterou by měl alespoň jednou za život zkusit připravit každý. My dnes pomůžeme nabourat mýty ohledně roastbeefu a ukážeme vám, jakým způsobem si tento původem anglický pokrm připravit na lodi z tuňáka.

Zobraz recept »
Plněná rajčata se žampiony

Plněná rajčata a žampióny

„Gemista“ znamená v řečtině „plněná“ a je to jedno z nejoblíbenějších řeckých jídel. Plnit můžete od rajčat přes papriky, lilky i žampióny. Pokud si chcete přivolat prázdninovou pohodu na lodi a dobře se u toho najíst – vyzkoušejte náš recept na plněná rajčata a žampióny.

Zobraz recept »

Kontaktujte nás

Jsme tu, abychom plnili Vaše jachtařská přání.
Napište nám o nich.