Naplňujeme vaše jachtařské sny

Domů » Recepty » Roastbeef z čerstvého tuňáka

Roastbeef z čerstvého tuňáka

Roastbeef z tuňáka
Kdo by neznal roastbeef. Česky rostbíf, chcete-li. Tenké plátky masa nebo tuňáka v našem případě, které jsou uvnitř růžové. Nikoliv syrové, ale propečené tak akorát.  Pro mnoho amatérských kuchařů je roastbeef dlouholetým strašákem, na který si netroufají. To je ale obrovská škoda! Roastbeef je lahůdka, kterou by měl alespoň jednou za život zkusit připravit každý. My dnes pomůžeme nabourat mýty ohledně roastbeefu a ukážeme vám, jakým způsobem si tento původem anglický pokrm připravit na lodi z tuňáka.

Pro 6člennou posádku:

Špalíček masa jsme nechejte vcelku, jen ho osolte a vložte na rozpálený gril. Nechejte ho dojít v alobalu a poté pouze nakrájejte na plátky, posypejte pepřem a solí a podávejte jako chuťovku k vínu.

Podobné články

Pražma
Pražma

V dnešním seriálu o vaření na lodi se budeme věnovat přípravě mořských ryb. Mezi nejsnadněji dostupné patří pražmy, které jsou velmi jednoduché na přípravu, nevypadají nijak exoticky, takže neodradí ani zdrženlivější strávníky. Navíc jsou dost velké, aby v nich nebyly malé kosti,  přitom dost malé, aby se daly snadno připravit v podmínkách běžné lodní kuchyně.

Pokračovat ve čtení
Kuřecí stifado
Stifado

Stifado je velmi univerzální a chutný pokrm, který se v Řecku připravuje na mnoho způsobů z nejrůznějších druhů masa.

My si dnes připravíme kuřecí stifado, což je velmi jednoduchá a rychlá varianta, protože se kuřecí maso nemusí nákladat den dopředu tak jako hovězí či jehněčí nebo bez naložení vařit zase o hodně déle, aby bylo maso měkké. Navíc se na lodi můžete rozhodnout, zda maso necháte dusit na plotně nebo vám bude příjemnější stifado upéct v troubě.

Pokračovat ve čtení
Langusty na Kubě
Langusty na kubánský způsob

Kdo z jachtařů gurmánů se ještě nestihl na Kubu podívat, neměl by váhat! Kuba mění svou tvář a směna langust za pár lahví rumu už brzy může být minulostí.

Podělíme se s vámi o skvělý recept na přípravu „kubánských“ langust, kterou nám prozradili místní rybáři. Jednoduché, rychlé a dokonalé.

Pokračovat ve čtení

Kontaktujte nás

Jsme tu, abychom plnili Vaše jachtařská přání.
Napište nám o nich.