Naplňujeme vaše jachtařské sny

Domů » Recepty » Ryby – oblíbené a prověřené recepty

Ryby – oblíbené a prověřené recepty

Řecko - trh s ovocem a zeleninou

Velikonoční jehně s vůní moře

Řecko je země svátků. Každý den je někde v Řecku svátek, který je doprovázen nějakým speciálním jídlem. Ovšem nejdůležitějším celonárodním náboženským svátkem jsou pro Řeky bezpochyby velikonoce, které příchází spolu s vůní jara a pečeného jehněčího.

Vybrali jsme pro vás náš nejoblíbenější  recept na jehněčí nožku nadívanou ančovičkami, kterou na jednom z našich prvních kurzů vaření na lodi připravoval šéfkuchař Michal Göth. Tradiční velikonoční jehně je ale v Řecku rožněné vcelku. U ohně se pak zpívá, tančí a slaví.

Zobraz recept »
Řecko - trh s ovocem a zeleninou

Tzatziky

Při plavbě v Řecku nemůže chybět tato klasická řecká pochoutka. Používá se jako předkrm, malý snack nebo jako příloha k jiným jídlům.

Zobraz recept »
Carpaccio z tuňáka

Carpaccio z tuňáka

Být na lodi s Michalem Göthem, který patří mezi českou gastronomickou špičku, je „lahodné“ samo o sobě, ale s čerstvě uloveným tuňákem se plavba stává kulinářským zážitkem, na který budete vzpomínat celý život.

Představíme vám jednoduché a delikátní recepty z čerstvého tuňáka, abyste byli připraveni na ten krásný moment, kdy vám na lodi zadrnká vlasec.

Způsob přípravy můžete snadno natrénovat i doma s tuňákem uloveným v obchodě, ale dejte si záležet na tom, aby byl co nejčerstvější.

Zobraz recept »
Roastbeef z tuňáka

Roastbeef z čerstvého tuňáka

Kdo by neznal roastbeef. Česky rostbíf, chcete-li. Tenké plátky masa nebo tuňáka v našem případě, které jsou uvnitř růžové. Nikoliv syrové, ale propečené tak akorát. 

Pro mnoho amatérských kuchařů je roastbeef dlouholetým strašákem, na který si netroufají. To je ale obrovská škoda! Roastbeef je lahůdka, kterou by měl alespoň jednou za život zkusit připravit každý. My dnes pomůžeme nabourat mýty ohledně roastbeefu a ukážeme vám, jakým způsobem si tento původem anglický pokrm připravit na lodi z tuňáka.

Zobraz recept »
Ryba St. Pierre a pražma královská

Ryba St. Pierre a pečená pražma královská

St. Pierre (John Dory nebo také Pilobřich ostnitý) je oblíbenou rybou zejména ve Francii, ale v rybárnách mimo Francii je také běžně k sehnání. K této rybě se váže pověst o sv. Petrovi, který údajně vytáhl zlatou minci z tlamy ryby a zanechal na jejím těle otisk prstu – viditelná černá tečka na těle.

Zobraz recept »
Papilot z parmice a krevet

Papilot z parmice a krevet

„En papillote“ neboli metoda vaření pokrmů v papilotu je velmi jednoduchá, a navíc skvěle zachová šťavnatost surovin při pečení. Papilot je také zážitek pro čichové buňky, když se koncentrovaná vůně po otevření uvolní přímo na talíři před vámi.

Zobraz recept »
Platýs s krémovou omáčkou

Platýs s krémovou omáčkou

Platýs je vyhledávanou rybou pro své jemné a libové maso, které je vhodné téměř pro všechny druhy úprav v kuchyni. Často je podáván s jemnými krémovými omáčkami, které podtrhnou jeho chuť.

Zobraz recept »

Kontaktujte nás

Jsme tu, abychom plnili Vaše jachtařská přání.
Napište nám o nich.