Naplňujeme vaše jachtařské sny

Domů » Recepty » Papilot z parmice a krevet

Papilot z parmice a krevet

Papilot z parmice a krevet
„En papillote“ neboli metoda vaření pokrmů v papilotu je velmi jednoduchá, a navíc skvěle zachová šťavnatost surovin při pečení. Papilot je také zážitek pro čichové buňky, když se koncentrovaná vůně po otevření uvolní přímo na talíři před vámi.

Pracovní postup:

Na pečící papír navrstvíme brambory na plátky, filet z ryby, krevety, zeleninu, osolíme, opepříme, posypeme bylinkami a zakapeme olivovým olejem. Vytvoříme balíček (bonbón) a pečeme v troubě na 195 °C cca 25-30 minut.

Doporučujeme podávat s bílým suchým vínem. Klidně bychom se nebáli sáhnout po aromatičtější odrůdě jako je řecké Moschofilero, protože chuť se pečením v papilotu koncentruje a pokrm se tak stává výraznějším.

Suroviny na 1 papilot:

Podobné články

Pražma
Pražma

V dnešním seriálu o vaření na lodi se budeme věnovat přípravě mořských ryb. Mezi nejsnadněji dostupné patří pražmy, které jsou velmi jednoduché na přípravu, nevypadají nijak exoticky, takže neodradí ani zdrženlivější strávníky. Navíc jsou dost velké, aby v nich nebyly malé kosti,  přitom dost malé, aby se daly snadno připravit v podmínkách běžné lodní kuchyně.

Pokračovat ve čtení
Kuřecí stifado
Stifado

Stifado je velmi univerzální a chutný pokrm, který se v Řecku připravuje na mnoho způsobů z nejrůznějších druhů masa.

My si dnes připravíme kuřecí stifado, což je velmi jednoduchá a rychlá varianta, protože se kuřecí maso nemusí nákladat den dopředu tak jako hovězí či jehněčí nebo bez naložení vařit zase o hodně déle, aby bylo maso měkké. Navíc se na lodi můžete rozhodnout, zda maso necháte dusit na plotně nebo vám bude příjemnější stifado upéct v troubě.

Pokračovat ve čtení
Langusty na Kubě
Langusty na kubánský způsob

Kdo z jachtařů gurmánů se ještě nestihl na Kubu podívat, neměl by váhat! Kuba mění svou tvář a směna langust za pár lahví rumu už brzy může být minulostí.

Podělíme se s vámi o skvělý recept na přípravu „kubánských“ langust, kterou nám prozradili místní rybáři. Jednoduché, rychlé a dokonalé.

Pokračovat ve čtení

Kontaktujte nás

Jsme tu, abychom plnili Vaše jachtařská přání.
Napište nám o nich.