Naplňujeme vaše jachtařské sny

Domů » Pronájem jachet » Pronájem jachty s posádkou

Pronájem jachty s posádkou

Plavby s profesionální posádkou –⁠ komfort jako v privátní vile s personálem

Pod pojmem „plavby s profesionální posádkou“ myslíme plavbu na jachtách, které mají svou stálou posádku a v místě plavby je jachta i její posádka oficiálně, protože splňuje místní podmínky. 

Proč to zdůrazňujeme? Ne všechny nabídky na plavbu s kapitánem, případně posádkou splňují tato kritéria a zdaleka ne všichni kapitáni a posádky jsou profesionální. Majitel ALTUMARE, Tomáš Kapička, často opakuje, že bohužel nezná žádnou jachtu plující pod českou vlajkou, která by legálně pořádala plavby s platícími klienty v zahraničí, ať už s posádkou, nebo bez. A rozhodně to není tím, že by žádné jachty pod českou vlajkou neznal…

Lagoon 52 Kepi – kvalitní katamarán
Lagoon-52-Kepi
Lagoon 560 Daddy’s Hobby
Lagoon-560-Daddys-Hobby

Proč je pro pronájem jachty s posádkou vhodné využít legální charter s permanentní posádkou?

  1. Na jachtě, která pluje na území nějakého státu legálně, můžete kotvit v přístavech a marinách, protože dokumenty jachty, posádky i klientů  jsou v souladu s předpisy. Je to stejné, jako když se ubytujete v hotelu. Proto má jachta, posádka i klienti volný pohyb v dané zemi a v případě potřeby zajištěnou pomoc jako všichni turisté. Pokud tomu tak není, může se jachta, její posádka i hosté dostat do potíží jak s místními daňovými úřady (viz Guardia di Finanza v Itálii a potíže některých jachet plujících pod českou vlajkou, které skončily omezením pohybu i zadržením jachty), tak imigračními, protože když jachta jednoduše připluje k pobřeží a posádka i klienti jen vystoupí bez vyřízení formalit, nemusí být mimo státy EU splněny podmínky pro vstup na dané území (např. Turecko a zejména Karibik, kde to může být velkou komplikací jak na nezávislých ostrovech, tak na těch podléhajících správě některého státu EU). A posádka klienty přihlásit nemůže, protože kdyby tak učinila, brzy se ukáže, že pravidelně mění hosty na palubě a nesplňuje podmínky pro provozování charteru.
  2. Většinou platí, že ten, kdo má v pořádku dokumenty, je skutečný profesionál a svoji dovolenou přece chcete svěřit profesionálům, nebo ne? Práce kapitána, hostesky, případně kuchaře na jachtě vypadá nesmírně atraktivně, ale věřte,  je to dřina. Přečtěte si články, které o posádkách z jachet, které máme ve správě, vyšly v jachtařském tisku (viz odkazy na konci stránky). Představte si, že vlastníte velký katamaran a potřebujete posádku, která se o něj bude trvale starat a vozit hosty, Vaše loď je totiž nabitá drahými technologiemi a i kdyby hosté byli výbornými kapitány, samotné předání lodi a vysvětlení všech přístrojů a zařízení by trvalo velmi dlouho a co teprve vysvětlení kde najít jaká speciální koření, suroviny, vína, a kuchyňské přístroje? A představte si, že by to všechno měli hosté po týdnu, či 14 dnech používání dát na původní místa? Právě proto, že chce mít majitel svoji loď vybavenou k obrazu svému, najímá si posádku, která se o jachtu stará podle priorit majitele. Na kvalitních jachtách, které jsou často během sezóny v provozu, posádka více-méně bydlí, protože jachta vyžaduje trvalou péči. Potom hosté vlastně přicházejí na návštěvu k majiteli jachty a stará se o ně jím vybraná posádka…. Mimo sezónu naopak posádka předá jachtu technikům k údržbě a vylepšením. 

Jak probíhá objednání pronájmu jachty s posádkou?

  1. Buď již s tímto typem charteru máte zkušenosti a pak si prostě vyberte destinaci a typ jachty, který Vám vyhovuje a konzultujte svůj výběr s důvěryhodným dodavatelem. Pokud se obrátíte na nás, dokážeme poradit s pronájmem ve většině destinací, a pokud si nebudeme 100% jisti, budeme Vaše preference přímo konzultovat s kapitánem vybrané jachty, případně místním agentem, pokud ještě nedošlo k rozhodnutí o jachtě. 
  2. Pokud zkušenosti s pronájmem jachty s posádkou nemáte, neztrácejte čas a zavolejte nám, nebo pošlete svoje ideální představy o Vaší dovolené a nezapomeňte na sebe uvést nějaký kontakt.

Jak probíhá příprava na plavbu?

pronájem jachty s posádkou – Katamaran Lagoon 55Jakmile si vyberete destinaci a konkrétní jachtu k pronájmu je vhodné před finálním potvrzením zkontrolovat, jestli jachta skutečně splňuje Vaše požadavky. K tomu je nejlepší se v klidu zamyslet nad tím, jak vlastně budete chtít na jachtě trávit čas. Něco jiného to bude s malými dětmi, které jistě ocení nafukovací skluzavky do vody, pro kojence a batolata se bude hodit menší bazének pro osvěžení apod. Starší ratolesti ocení naopak vodní atrakce jako rychlý člun, vodní lyžování a jízdu na banánu a dalších atrakcích. Pokud máte jasné představy, která místa chcete navštívit, je správná chvíle se o tom pobavit, aby se předešlo případným zklamáním.

Tohle všechno by bylo dobré promyslet a probrat s tím, u koho pronájem objednáváte ještě než proběhne definitivní potvrzení pronájmu a platba.

Čím víc se bude plavba blížit, ale nemělo by to být později než asi měsíc před naloděním, je nutné informovat posádku o Vašich prioritách pro zásobování jachty a stravování. Zpravidla má posádka připraveny dotazníky, ve kterých upřesníte případné alergie a stravovací preference (počet a vydatnost jídel denně, např. snídaně se sklenkou šampaňského?, snack, 2-chodový lehký oběd s vínem,  odpolední drink a dezert, 3-chodová večeře apod.). Velice důležité je oznámit posádce co máte rádi, jestli uvítáte mořské plody, nebo spíš maso apod. Které ovoce a zeleninu chcete mít na palubě apod. Na základě těchto informací posádka sestaví jídelníček a podle něj zajistí nákup potřebných potravin. K tomu použije zálohu (tzv. APA), kterou zaplatíte s poslední splátkou ceny charteru a která běžně činí 20 % ceny charteru. Z této zálohy posádka platí provoz jachty a nákupy a pravidelně veškeré pohyby předkládá k vyúčtování. Případný zbytek na místě vrátí, pokud nebude záloha stačit, požádá o její doplnění. 

V neposlední řadě bude vhodné asi týden před naloděním potvrdit očekávanou trasu plavby podle aktuálního stavu počasí. 

Nebojte, program je samozřejmě flexibilní a záleží na Vašich preferencích a okamžité náladě, nikdo Vás nebude nutit dodržet „jízdní řád“ ani „jídelníček“, ale bez těchto informací by posádka nemohla naplánovat dodávku surovin s ohledem na plánovanou trasu. Většina kuchařů / hostesek má totiž svoje oblíbené místní dodavatele, rybáře a pěstitele, kterým naprosto důvěřuje a kteří se naopak svým váženým odběratelům snaží maximálně vyhovět a dodávka na palubu je přesně naplánována. Samozřejmě, že posádka umí zajistit zásobování všude po trase plavby, ale je to čas a starost navíc a pokud může využít prověřené zdroje, vždy to preferují. 

Tip: Pokud Vás to zajímá, požádejte posádku, jestli se nemůžete v rámci plavby k některému z dodavatelů zajít podívat. Z vlastní zkušenosti víme, že návštěva sadů, vinic, chovů zvířat, nebo vyjížďka pro čerstvý úlovek s rybáři může být velice zajímavým zážitkem! 

Jak probíhá plavba samotná?

pronájem jachty s posádkou – Katamaran Lagoon 50Většinou posádka, nebo agent zajistí Vaši dopravu z letiště spolupracujícím taxikářem, minibusem apod. Výhodné je to pro případ, že třeba Vaše děti zapomenou v taxíku nový mobil, protože řidič ví koho vezl a kam se vrátit, případně se domluví s posádkou na předání. Při nalodění Vám posádka pomůže se zavazadly a podle dohody je připraveno drobné občerstvení, případně jídlo a jakmile budete připraveni, může kapitán vyplout, přitom bude na krátký čas potřebovat pomoc hostesky, ale hned se Vám zase bude věnovat. 

Kapitán má na starosti plavbu, péči o jachtu, provoz motorového člunu s vodními atrakcemi apod. a velmi často pomáhá hostesce podávat připravené dobroty, aby je mohla servírovat. Pokud je na palubě kuchař, věnuje se čistě vaření a nakupování surovin, může ale pomáhat i kapitánovi, případně hostesce. Hosteska má na starosti přípravu (pokud není na palubě kuchař) a servírování jídla, úklid společných prostor i Vašich kajut a koupelen (hotelový servis), který probíhá diskrétně třeba po snídani, když plavete v moři, jedete na výlet na pevninu apod.

Místo na kotvení vybírá kapitán podle Vašich preferencí, velkou výhodou jachet s posádkou je silný a velký člun, který vždy na palubě bývá. Proto když nebudete chtít, nemusíte kotvit v hlučném městečku, ale nedaleké klidné zátoce a kapitán Vás na večeři do města zaveze člunem a až budete chtít z baru zpět, zavoláte mu a přijede pro Vás. Neuteče Vám ani večer v kouzelném přístavu, ani ranní koupání v klidné zátoce.  Stejně tak se dá domluvit, že posádka brzy ráno vypluje z přístavu někam do zátoky a tam nachystá snídaní na čas, kdy vstáváte, nebo naopak. 

To zní velice lákavě, nebo ne? Tak neváhejte a sdělte nám svoje představy o Vaší plavbě na jachtách s posádkou! 

zmínky v tisku o profících, kteří se zapojují do našeho pronájmu jachty s posádkou

Kontaktujte nás

Jsme tu, abychom plnili Vaše jachtařská přání.
Napište nám o nich.