Naplňujeme vaše jachtařské sny

Domů » Služby pro jachting » Poprvé na lodi

Poprvé na lodi

Od prvních kroků po profesionální kariéru skippera

Patříte k těm, kteří jachty zatím sledují ze břehu a říkají si, jaký je to asi pocit sedět na palubě a dívat se  na pevninu? Nebo už
Máte už zkušenosti s jachtingem a chcete získat vlastní kapitánský průkaz?

Rádi byste se zdokonalili v jachtingu, poprvé se vydat na plavbu na katamaran nebo získat lepší kapitánský průkaz? Plánujete věnovat se jachtingu profesionálně? I v těchto oblastech Vám rádi pomůžeme.

Ochutnávka jachtingu

Olympic Marina Boats

Nejlepším způsobem, jak si vyzkoušet, zda je jachting pro Vás, je vyzkoušet si to. Proto pořádáme tzv. „Ochutnávky jachtingu„, na kterých si můžete námořní jachting vyzkoušet na pár dní (většinou prodloužené víkendy). 

Výhodou těchto plaveb je malá časová náročnost. Když dobře vyjdou svátky, zvládnete to i bez dovolené. A během pár dní OCHUTNÁTE a VYZKOUŠÍTE námořní jachting.

Nemusíte mít obavu, i kdyby byly podmínky ideální, nebudeme podnikat dlouhé plavby a většina účastníků nebudou zkušení mořeplavci vyhledávající adrenalinové zážitky.  Právě proto moc nedoporučujeme zkoušet jachting tak, že se přidáte k někomu na jeho týdenní plavbu. Obzvlášť pokud opravdu důvěrně neznáte kapitána a posádku nebo nejste dobrodruzi, kteří zvládají soužití na malém prostoru se všemi typy osobností. Každému vyhovuje něco jiného a byla by škoda, kdybyste zavrhli tak úžasný způsob trávení volného času, jakým jachting je kvůli tomu, že Vám nesedne styl jachtingu, který jiným naopak vyhovuje. 

Vlastní kapitánský průkaz

MarinaVždycky chceme spolupracovat s těmi nejlepšími a myslíme, že v různých systémech specializovaného vzdělávání vynikají Britové. A ne náhodou je britská Royal Yachting Association nejuznávanější a největší světovou organizací, která se věnuje vzdělávání jachtařů. Mají propracovaný systém jak Vás provést prvními kroky v jachtingu a výhodou je, že když Vás to opravdu chytne, můžete pokračovat až k profesionální kariéře kapitána megajachet nebo se věnovat komerčním plavbám. Každý krok, který uděláte s RYA se počítá a žádný nebude zbytečný. Pokaždé můžete pokračovat dál. Navíc budete mít ten nejprestižnější světový kapitánský průkaz. Proto je našim partnerem v jachtařském vzdělávání  Škola jachtingu, s.r.o., která je jediným autorizovaným školicím centrem RYA v ČR a SR a kterou podporujeme už od jejich vzniku, na kterém jsme se podíleli. Asi Vám neunikne, že sídlíme na stejné adrese jako Škola jachtingu. I proto naše spolupráce funguje výborně, naše plavby navazují na systém vzdělávání RYA a rádi pro Vás připravíme i speciální plavby. 

Často slýcháme argumenty konkurence, která třeba tvrdí, že český kapitán musí mít český kapitánský průkaz. To by za určitých okolností mohlo platit na palubě jachty registrované v ČR, ale my neznáme žádnou jachtu registrovanou v ČR, která by legálně provozovala charter kdekoli ve světě, takže s tímto případem se nesetkáte.

Všechny námořní státy uznávají RYA jako nejvyšší autoritu v jachtařském vzdělávání a proto uznávají i průkazy vydané RYA. Stručně řečeno: za svoji 20letou praxi jsme se nesetkali s tím, že by průkaz RYA kterákoli autorita odmítla uznat. O žádném jiném kapitánském průkazu to říct nemůžeme.

A nebojte se, že nemluvíte dobře anglicky, až do úrovně RYA Coastal Skipper můžete pracovat s českými a slovenskými instruktory. Na průkaz Yachmaster už je ale angličtina nezbytná. 

A jestli patříte k těm, kteří rádi studují ve svém volném čase, máme pro Vás online kurzy největšího světového organizátora online jachtařského vzdělávání: americké společnosti NauticEd. Některé z jejich kurzů jsme přeložili i do češtiny. 

Chcete se více zorientovat v jednotlivých typech kapitánských průkazů, které pro české zájemce připadají k dispozici? Připravili jsme pro Vás podrobný přehled jednotlivých možností.

Kapitánské průkazy – v čem se liší jednotlivé licence? 

Zvýšení kvalifikace

Lagoon 620Neváhejte se na nás obrátit, pokud nebude k dispozici produkt, který by Vám přesně vyhovoval, vyslechneme si Vaše představy a priority a pokusíme se něco pro Vás na míru vymyslet. Ve spolupráci s našimi partnery zajišťujeme individuální kurzy jachtingu, kurzy na privátních lodích, přeškolení na katamaran, kurzy ISAF,  VHF, kurzy údržby lodních motorů a další. 

Commercial Endorsement

Lagoon katamranUvažujete o kariéře profesionálního skippera? I pro Vás máme řešení, kapitánské průkazy RYA lze doplnit o „Commercial Endorsement„, tedy rozšíření pro využití v komerční sféře. A kromě vlastních potřeb (posádky pro katamarany Lagoon 52 a výš) spolupracujeme s agenturou, která organizuje komerční provoz velkých katamaránů a megajachet CNB po celém světě.

Společnost Sanlorenzo, jejíž motorové jachty nabízíme, má vlastní systém vzdělávání a zabezpečení posádek pro majitele jachet Sanlorenzo. Tohle téma ale vyžaduje osobní jednání. 

Kontaktujte nás

Jsme tu, abychom plnili Vaše jachtařská přání.
Napište nám o nich.